Interjero dizainas – tai ne tik namų dekoracijos. Jis yra skirtas sukurti funkcionalų ir gražų vaizdą namuose, visuomeninėse erdvėse, taip pat atlieka komercinę funkciją, pavyzdžiui, parduotuvėse, restoranuose, pramoginėse vietose. Interjero dizainas gali būti kuo puikiausiai pritaikytas tiek laikinuose statiniuose ar projektuose, tiek ir ilgaamžiškuose būstuose. Viskas, kas turi interjerą, gali būti suprojektuota, perorganizuota ar restauruota.


Kūrybingas ir našus panaudojimas, spalvingumas, tekstūra, šviesa ir erdvė – pagrindiniai interjero dizaino uždaviniai. Dauguma interjero dizainerių (tarp jų ir aš) yra susiję su spalvinių schemų ir apdailos parinkimu, pavyzdžiui, grindų, sienų apdaila, baldais, įvairiais aksesuarais, pradedant paveikslais ir baigiant smulkiomis statulėlėmis.  

Kodėl interjero dizainas yra svarbus mūsų gyvenime? Pirmiausia, geras interjero dizainas ne tik suteikia patalpai geresnę išvaizdą ir funkcionalumą, bet ir turi stiprų poveikį nuotaikai, bei gerai savijautai. Pakili spalvų schema, gerai suprojektuoti baldai, puikus manipuliavimas šviesa, bei šešėliais gali padaryti realų skirtumą, kaip mes jaučiame aplinką.


Labiau sterilios, kasdieniškos viešosios erdvės, tokios kaip mokyklos ir ligoninės, nenaudoja itin kūrybingo dizaino. Čia potencialą turi interjero dizainas, kuris pagerina sveikatą ir produktyvumą. Jis taip pat yra labai naudingas įmonėms. Tinkamas interjeras ne tik gali padėti pagerinti įmonės įvaizdį, bet ir palaikyti darbuotojų moralę. Savaime suprantama, be tinkamo dizaino neišsiverčia ir restoranai, kavinės bei pramoginės vietos, kurios siekia pritraukti kuo daugiau klientų ir padidinti pelną. 


Trumpai tariant, interjero dizainas gali būti naudojamas siekiant parodyti statusą, ambicijas ir skonį. Tai ypač pasakytina apie gyvenamuosius namus, kur geras dizainas gali kaip reikiant padidinti viso namo vertę.

Reikalinga konsultacija?

+370 606 09760
info@ntrendesta.lt